نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبيل در سفر به گرمی، گفت: روشنگری‌ های حضرت زینب(س) سبب زنده نگه داشتن و تداوم اسلام شده است.

به گزارش سیفار، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه  اردبيل در سفربه گرمی در جمع اهالی در مسجد جامع این شهرستان ضمن تسلیت وفات حضرت زینب(س) با اشاره به ویژگی‌ها و فضایل علمی و  اخلاقی عقیله بنی‌هاشم با بیان اینکه روشنگری‌های حضرت زینب(س) سبب زنده نگه داشتن و تداوم اسلام شده است؛ اظهار داشت: حضرت زینب(س) در رساندن پیام واقعه عاشورا نقش مهمی ایفا کردند.

حضرت آیت الله عاملی  در ادامه با اشاره به اینکه حضرت زینب(س) با روشنگری های خود ماهیت بنی امیه را آشکار کرد؛ افزود: خطبه‏‌های این بانوی بزرگوار و امام سجاد(ع) در کوفه، شام و مدینه بیشترین اثر را در شناساندن چهره پلید امویان به جامعه اسلامی داشت.

امام جمعه اردبیل ماندگاری و بقای نهضت امام حسین (ع) را در گرو روشنگری های حضرت زینب (س) دانست و تصریح کرد: پیام‌ رسانی و افشاگری جنایات یزیدیان به معنای تثبیت فرهنگ عاشورا بود که حضرت زینب(س) به دو شیوه خطبه‌ خوانی و گفت و گوهای پراکنده به نحو احسن به انجام رساند.

آیت الله عاملی اظهار كرد: در دنیای امروزی استکبار با همان انگیزه بنی‌امیه وارد عمل شده و با تمام قدرت به صحنه آمده است تا اسلام را نابود سازد بنابراین باید هوشیارانه با حوادث برخورد کرد.

منبع : آذرمغانحضرت آیت الله سيد حسن عاملی: حضرت زینب(س) در رساندن پیام واقعه عاشورا نقش مهمی ایفا کرد
برچسب ها : حضرت ,زینب ,امام ,الله ,اسلام ,عاشورا ,حضرت زینب ,واقعه عاشورا ,مهمی ایفا ,پیام واقعه ,رساندن پیام ,پیام واقعه عاشورا